O firmie

O firmie

PREFA Sp. z o.o. jest firmą wyspecjalizowaną w obrocie i wdrożeniach prefabrykatów żelbetowych bazującą na fabryce w Krzeszowicach. Oferujemy do sprzedaży zarówno prefabrykaty typowe, takie jak płyty tramwajowe, bariery drogowe, ekrany akustyczne, jak również prefabrykaty nietypowe według indywidualnych projektów klienta.

Historia powstania zakładu w Krzeszowicach sięga początków XX wieku. W latach 1900-1949 firmę prowadzili prywatni właściciele, produkując materiały budowlane. Począwszy od 1940 roku fabryka rozpoczęła produkcję wyrobów żelbetowych.

 

W 1949 roku zakład został upaństwowiony i przeszedł pod nadzór Zarządu Prefabrykacji w Warszawie. Dwa lata później utworzono Przedsiębiorstwo Państwowe "Krzeszowickie Zakłady Betoniarskie i Żelbetowe".

 

Na skutek połączenia z Zakładami Produkcyjnymi Elementów Budowlanych "Skabet" w Skawinie powstało przedsiębiorstwo pod nazwą: Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów „Prefabet - Kraków”, z którego w 1991 roku wydzielono Zakład Produkcyjny nr 2 w Krzeszowicach, tworząc tym samym PPB „Prefabet - Krzeszowice”.

W roku 1993 w wyniku zmian organizacyjnych i własnościowych powstała Spółka. Początkowo działa pod nazwą Prefamet Sp. z o.o. obecnie funkcjonuje pod nazwą Prefa Sp. z o.o.
Od tej pory działa nieprzerwanie będąc liderem na rynku prefabrykowanych nawierzchni drogowo-torowych.

 

Wysoka jakość wyrobów gwarantowana jest przez wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno -techniczną, ściśle przestrzegany proces produkcyjny oraz kontrolę jakości prowadzoną na wszystkich etapach produkcji.